Kiralama Koşulları

//Kiralama Koşulları

Kiralama koşulları;

Sürücü Yaşı

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekmektedir.

Ehliyet Süresi

Araç kiralarken sınıflara göre ehliyet bulunması gerekir. Orta sınıf yada üst sınıf bir araç kiralayabilmek için en az 2 yıllık ehliyet gerekir. Lüks veya büyük araçlar için minimum ehliyet süresi 3 yıl olması gerekmektedir.

Ek Sürücü

Kiraya verilen araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir. Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması, ve belgelerinin sunulması gerekmektedir.

Araç Kiralama Süresi

Araç kiralama süresi karşılıklı görüşülerek belirlenmektedir. En kısa 1 günlük olmalıdır.

Kilometre Sınırı

Kiralayacağınız aracın km bilgileri kiralama ANINDA belirtilmekte ve belirlenmektedir.
Aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların üzerindeki ekranda gösterilir.  Belirtilen Km’nin aşılması halinde 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır. Sınırsız olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı konulmaz.

Ödeme Yöntemleri

Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını ya da bir kısım ödemesi alınması gerekmektedir. Araçların ödemeleri nakit/ kredi kartı / banka havalesi olarak yapılabilmekte veya Ön ödemeli yöntemle, kalan ödeme tutarını aracınızı teslim alırken ödeyebilirsiniz. Tüm ödeme yöntemlerinde kredi kartı ve ehliyetinizi mutlaka aracınızı teslim alırken yanınızda bulundurmanız gerekir.

Kasko / Sigorta

Kiralık araçların tamamı rent a car kaskolu teslim edilmektedir. Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini tamamen yitirir. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı tedarikçimize teslim edilmesi gerekmektedir.

Teslim ve İade

Kiralanan araç teslim edildiği noktadan teslim alınır. Başka noktadan teslimatının söz konusu olduğu durumlarda vale ücreti doğabilir.  yalnızca belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade için belirlenen adreste iade edilmelidir. Adrese teslim seçenekleri yalnızca, kiralamanın yapıldığı semt veya ilçe sınırları içinde yapılabilir. Herhangi bir ilçeden kiralama yapılarak, farklı bir semt veya ilçe sınırları içinde belirtilen adrese teslimat yapılmaz. Araç teslim edilirken en fazla bir saat bekleme kabul edilir. Ekstra bekleme talep edildiği takdirde ekstra ücret oluşabilir. Araçların erken iade edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Araçların geç iade edilmesi halinde ek ücret uygulanır.

Yakıt

Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla iade edilmesi gerekir. Fazla yakıtla iade edilen araçlar için ekstra bir para iadesi söz konusu değildir. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti ve hizmet bedeli tahsil edilir.

HGS/OGS – Otomatik Geçiş Ücreti ve Trafik Para Cezaları

Araçlarımızın tamamında OGS veya HGS bulunur. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS/OGS ücreti kullanıldığı kadar + 10 TL hizmet bedeli ile birlikte araç iadesinde tahsil edilir. HGS/OGS hiç kullanılmamışsa herhangi bir ücret tahsilatı yapılmaz.

1
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by